Hudba z autorádia nás ma počas jazdy emočne upokojiť, nie rozladiť. Ak dôjde k tej druhej situácii, určite ho nevyhadzujte von oknom. Ešte vám poslúži a dozviete sa toľko užitočných informácií, až nebudete veriť, že ide o jedno a to isté autorádio. Skvelým pomocníkom v tejto neľahkej situácii býva anténny zosilovač. Funguje na princípe zosilňovania vstupného signálu. Umožní vám dosiahnuť požadovanú úroveň, ale len za istých podmienok.
Anténny zosilňovač má taktiež svoje medze
Zväčša o ňom uvažujeme, keď sa z autorádia dozvedáme len samý šum. Čo najskôr potrebujeme dosiahnuť vylepšený a zosilnený zvuk. Ale pozor, aby výsledkom nebolo len ďalšie silné šumenie. Potrebujeme anténny zosilovač s vyšším výkonom a nie lacné napodobeniny. Taktiež musíme prihliadať na kvalitu integrovaného obvodu a na menič napätia.
(Ne)výhodou u anténnych zosilovačov je veľký nepomer medzi lacnými a drahými modelmi. Tých lacných je neúrekom, ale treba prihliadať aj na ich technické kvality. Veľmi obľúbené sú dvojkanálové anténne zosilovače. Sú však menej produktívne, takže pokým ich nepoužijete na subwoofery s mostovým prepojením, šumu z autorádia sa úplne nezbavíte.
Ideálne dnes používať anténny zosilovač na digitálnom princípe. Patria k produktom vyššej kvality, sú však zložitejšie po konštrukčnej stránke. Pre analógové používanie si možno vyberať z anténnych zosilovačov triedy A a B. Ich účinnosť a výkon sú nižšie, ale kvalita zisku vysoká.
Aby to ani s anténnym zosilovačom nekolísalo
Pri výbere anténnych zosilovačov sa užívatelia často zameriavajú len na kvalitu signálu v istom teréne. Úsilím má byť minimalizovanie kolísavé tóny aj počas jazdy. Dá sa to dosiahnuť zvyšovaním stereofónneho efektu. Anténny zosilovač ďalej pracuje na celkovej čistote reprodukovaných vysokých tónov. Výslednou činnosťou je vyššie napájacie napätie v stovkách wattoch.
Dopočutia z akéhokoľvek miesta!
Pridať nový komentár
Prepáčte, ale pred zanechaním komentára sa musíte prihlásiť.